Na ceste s indiánmi za poznaním


Hľadáte spôsob ako oživiť vyučovací proces na škole? Zaujíma Vás život Indiánov? Chcete sa na chvíľu ocitnúť v dobe, kedy pôvodní Indiáni obývali Ameriku?

Prinášame vám možnosť cestovať v čase a zažiť bežný deň pôvodných obyvateľov Ameriky. Žiaci sa za pomoci “Indiána “ oboznámia so základnými poznatkami o rozmiestení jednotlivých kmeňov na kontinente, historickou i kultúrnou mapou Ameriky a jednotlivými typmi indiánskych obydlí. Prostredníctvom metód zážitkovej pedagogiky si vyskúšajú výrobu múky pôvodným spôsobom a spoznajú nástroje bežnej potreby ako sú poľnohospodárske náradia, zbrane, nástroje bežnej potreby a pod. Získané poznatky aplikujú do dejepisného a geografického vzdelávania a vyformujú si prezentačné zručnosti.

maxresdefault

Program je vytvorený tak, aby zabezpečil medzipredmetové prepojenie poznatkov. Program ma potenciál nadviazať na poznatky týchto predmetov:

  1. geografia,
  2. dejepis,
  3. telesná výchova,
  4. výtvarná výchova,
  5. enviromentálna výchova.

 native_american_tribes_map1

Projekt prináša:

V programe sa žiaci oboznámia s dôležitými historickými udalosťami a spôsobom života indiánov. Získajú zručnosti formujúce jemnú a hrubú motoriku a prezentačné zručnosti.

Žiaci prežijú kúsok histórie na vlastnej koži.

 

Program zážitkovej hodiny.

Projekt zážitkovej hodiny vznikol v spolupráci s Katedrou histórie na filozofickej fakulte UPJŠ.

Vhodné pre žiakov 5.- 9. ročníka.
Cena: Na Vašej škole 3€ /žiak

Možnosť platiť aj KP.

Čas: 60 minút.

Otázky a objednávky Vám zodpovieme na telefónnom čísle 0918 402 075 alebo na  udoliemanitou@udoliemanitou.sk

Na tlač:

Na ceste s Indianmi za poznanim

sprievodny list